ТВ1 излъчи директно страхотната победа на Балкан за Купата на ФИБА Европа

ТВ1 излъчи в директно предаване победата на българският баскетболен шампион Балкан над португалския Спортинг Лисабон с 81:70 в двубой от третия кръг в група „А“ на турнира за Купата на ФИБА Европа при мъжете.

Победата бе втора за Балкан от двата изиграни мача на състава до момента, тъй като срещата от първия кръг с израелския Бней Херцлия не се състоя и така българският тим оглави временното класиране в групата. Спортинг допусна първо поражение също от два двубоя.

Ключова за успеха на ботевградчани бе страхотната втора част. Домакините изоставаха след първата четвърт с 20:22, но изиграха отлични втори 10 минути, в които натрупаха солидните 18 точки преднина на почивката – 51:33. Това бе и най-голямата разлика в полза на Балкан в двубоя.

По програма в турнира за Купата на ФИБА Европа Балкан трябваше да гостува на Бней Херцлия на 8 ноември, но сега очаква унгарския Алба Фехервар в България на 15 ноември, тъй като израелските клубове, включително Бней Херцлия, наскоро обявиха намерението да се оттеглят от Купата на ФИБА Европа, след като първоначално европейската централа отложи срещите им и даде възможност да домакинстват на неутрален терен. Срещата между Балкан и Албе Фехервар също ще бъде излъчена в пряко предаване по ТВ1.