ТВ1 излъчи директно гостуването на Спартак (Плевен) в Естония

ТВ1 излъчи в директно предаване гостуването на Спартак Плевен на Тарту в Естония в мач от група А на Европейската северна баскетболна лига за мъже.

Българите отстъпиха със 71:83 точки. Така плевенчани натрупаха две поражения в турнира след като в първата си среща загубиха у дома от английския Бристъл Флайърс със 73:90. За Тарту мачът бе първи в международната надпревара. Баскетболистите на Спартак изиграха добро първо полувреме и бяха равностойни до средата на третата част, но домакините натрупаха по-голяма преднина в оставащото време. Първите 20 минути преминаха с няколко смени на водачеството, като във втората част българският отбор поведе с 5 точки, а на почивката имаше аванс от 39:38. Малко повече от три минути преди края на третия период плевенчани изоставаха с 1 точка при 51:52, но Тарту се откъсна с 62:53 преди последната четвърт. В заключителните 10 минути естонският тим доминираше, възползвайки се от грешките на противника, а преднината му в един момент достигна 22 точки. Спартак Плевен успя само да намали изоставането си до финала на мача.

По програма за българския тим бе насрочено гостуване на Апоел Беер Шева на 22 ноември, което отпада заради ситуацията в Израел, а следващият мач на плевенчани в международния турнир ще бъде домакинство на литовския Ювентус на 12 декември в Плевен. Всички мачове на Спартак (Плевен) в турнира ще бъдат излъчени директно по ТВ1.