За първи път държавното първенство по художествена гимнастика се засне от продуцентска къща ТВ1

На 15 и 16 март в столичната зала “София” се проведе Държавното първенство по художествена гимнастика, категория “Елит”. В надпреварата взеха участие 30 състезателки. Световно известната ни гимнастичка Боряна Калейн спечели 5 златни медала. В събота (15 март 2021 година) тя спечели титлата при многобоя, а на следващия ден безкомпромисно заслужи златните отличия при всички отделни уреди с оценки:

– 27,850 за съчетание с обръч;
– 27,950 за съчетанието й с топка;
– 27,00 точки за съчетание с бухалки;
– 25,200 за съчетание с лента;

Освен нея, участие взеха Стилияна Николова и Татяна Воложанина, които скоро ще представят България на Световната купа в Пезаро, Италия.За Стилияна това е и първата година, в която тя се състезава в категория жени. Следващото състезания за Боряна Калейн и Катрин Тасева е Европейското първенство във Варна, което ще се състои от 9 до 13 юни. За Катрин Тасева това бешеи последното Държавно първенство. Тя обяви, че след тазгодишните Олимпийски игри в Токио ще сложи край на кариерата си. При девойките старша възраст с умения и добра форма се отличихаНикол Тодорова от клуб “Авангард” , която спечели златните медали при обръч, топка и лента, а също стана шампионка и в многобоя,Ивон Бошкилова , която взе златното отличие за съчетание с бухалки, и Елвира Краснобаева, която спечели сребърните награди на всички четири уреда. В групата на девойките младша възраст се отличи Ева Емилова, която спечели златен медал при многобоя, следвана от Дара Малинова и Василена Попилиева, които заслужиха съответно сребърен и бронзов медал.

Age Verification
By clicking enter, I certify that I am over the age of 21 and will comply with this statement.
or
Coming Next

Държавното първенство по художествена гимнастика се телевизията ТВ1 предаваше на живо за каналите B1B и Спорт Плюс. Президентът на Българската федерация по художествена гимнастика, Илияна Раева, лично благодари за професионализма на телевизионния екип с думите: “Благодаря на вашия екип за това абсолютно щастие за нас и тази чест да предават Държавното първенство директно по телевизията. Благодаря на целия екип и се надявам това да е началото за една наистина невероятна съвместна работа между художествената гимнастика и вашия екип. Благодаря много.”