Спартак Плевен приключи с поражение участието си в Европейската северна баскетболна лига

Спартак Плевен приключи с поражение участието си в ENBL

В скъсен състав Спартак Плевен загуби от Ландстеде Хамърс (Нидерландия) с 80:86 в последния си мач от група “А” на Европейската северна баскетболна лига за мъже (ENBL).

ТВ 1 излъчи директно всички мачове на Спартак в турнира.

Поражението беше шесто от седем срещи за плевенчани в международната надпревара, което им отрежда шесто място в класирането. За Спартак това беше последен двубой в турнира.

Спартак отпътува за Нидерландия с група от само осем играчи, включително двама юноши, заради различни кадрови проблеми. В тима беше само един от чужденците – Алекс Ломакс.

Възпитаниците на Любомир Минчев играха равностойно почти през целия мач, с изключение на третата четвърт, когато домакините натрупаха преднина. На почивката играчите от Нидерландия имаха аванс от 50:40, а в 29-ата минута със 75:55. Българите спечелиха последната част 21:11 и успяха да намалят пасива си, но не и да стигнат до обрат.

Денислав Вутев се представи на ниво за плевенчани с 25 точки и 7 борби. Николай Стоянов завърши с 21 точки, 13 добави Цветомир Чернокожев.

“Благодарим Ви, че споделихте с нас първото Европейско приключение от 16 години! Беше вълнуващо и ценно Обещаваме си да продължим на тази “сцена” и догодина! Само Спартак!”, написаха от плевенския тим във Фейсбук след двубоя.

Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри разглеждането му във Вашия браузър.