Купа “Странджа“

Радослав Росенов

Три златни, 4 сребърни и 5 бронзови отличия. Това е равносметката за България от 73-ото издание на Купа „Странджа“. Най-старият международен турнир по бокс в Европа тази година бе със „златен“ статут към Диамантената лига и с награден фонд от 200 хиляди долара. Това го направи изключително атрактивен за боксьори от цял свят, превръщайки го в мини световно. В турнира участие взеха 345 боксьори от 36 страни от цял свят.

Титла за България при мъжете спечели Радослав Росенов. 18-годишният талант нахлу с гръм и трясък в мъжкия бокс, печелейки златния медал в категория до 60 килограма.

Впечатляващо представяне и бляскава победа за Светлана Каменова в категория до 57 килограма при жените. Тя спечели убедително титлата, след като преодоля с 5:0 гласа рускинята Дария Абрамова. В събота злато за България спечели и Станимира Петрова до 54 г. при жените.

Автор: Стефан Стефанов

Източник снимка: mma.bg

Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри разглеждането му във Вашия браузър.