Какво може променят предсрочните избори за съотношението на силите?
Земетресението в Турция и Сирия: Kак се организира помощта в България – от държавата и от доброволци като Лазар Радков? Какво показва трагедията: за солидарността, международната помощ, за строителството, корупцията, политическите последици – на живо Манол Пейков и гост в студиото Ибрахим Карахасан, д-р по история.
Войната на Русия срещу Украйна и демократичния свят. Ходорковски: “след края на Путин Русия не трябва да се разпада, а силно да се федерализира”. Галямов: Путин се е вкопчил в миналото, но руснаците не искат това, смяната на режима му може да е безкръвна; напускането на Путин ще спре насилието, а няма да го насърчи. Зеленски е очакван в Брюксел за Европейския съвет в четвъртък и петък.
Политика: Какво може променят предсрочните парламентарни и местните избори за съотношението на силите статукво/ демократични промени? Нова мощна руска хибридна информационна атака срещу българите – гост проф. Димитър Вацов, преподавател в НБУ.
▪ Военнопрестъпник ли е цар Борис Трети заради изселването с българска логистика на евреите от Македония през Втората световна война – на живо от Амстердам Даниела Горчева.
Олимпиада: МОК попадна в капана на агресията на Русия срещу Украйна с предложението руските и беларуски спортисти да играят под неутрален флаг. Сянката на Студената война отново се появи върху Игрите – гост Георги Филипов, спортен коментатор.