Григор Димитров преодоля физически проблеми и победи Андрей Рубльов за класиране на четвъртфиналите на откритото първенство по тенис на САЩ

Българинът Григор Димитров се класира на четвъртфиналите на откритото първенство по тенис на САЩ, след като преодоля физически проблеми и опит за обрат на Андрей Рубльов, побеждавайки руския си съперник с 6:3, 7:6(3), 1:6, 3:6, 6:3 след три часа и 40 минути на корта в Ню Йорк, съобщи БТА.

С достигането до четвъртфиналите Григор Димитров си осигури 400 точки за световната ранглиста и 455 хиляди долара от наградния фонд. Рекордното класиране на водещата българска ракета в Ню Йорк е полуфинал през 2019 след паметна победа срещу швейцарската легенда Роджър Федерер. В последствие той не успя да стигне до мач за титлата след поражение от руснака Даниил Медведев.

Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри разглеждането му във Вашия браузър.