Коя е Виолета Ал Самара и какво разкрива тя в предаването „Брандовете на България“?

Коя е Виолета Ал Самара и какво разкрива тя в предаването „Брандовете на България“?

Коя е Виолета Ал Самара и какво разкрива тя в предаването „Брандовете на България“?

Виолета Ал Самара е клиничен психолог, хипнотерапевт, консултант психолог по Позитивна психотерапия и Арт терапевт – експресивна арт терапия, и йога преподавател.
Това, което я мотивира да тръгне по пътя на холистичния метод на лечение, всъщност е нейната лична битка с т.н. паник атаки и депресия.
Преминавайки през редица медицински изследвания, тя осъзнава, че има нещо друго, което провокира така ужасяващите симптоми. Нещо отвъд физическото ѝ състояние. Нещо, скрито и от нея самата…
В момента, в който разбира как функционира психически, Виолета открива истинското си призвание. А именно – да помага на хората или както тя самата споделя в своето интервю:

„Някак си си го познах за свое и си казах: Може би мога аз също да помогна на тези хора. Може би аз мога да бъда един добър пример на отървала се от т.н. паник атаки, че и от депресивните състояния…“

Виолета Ал Самара е клиничен психолог, хипнотерапевт, консултант психолог по Позитивна психотерапия и Арт терапевт – експресивна арт терапия, и йога преподавател.

Виолета Ал Самара завършва професионално обучение бакалавърска програма специалност Психология и магистърска програма специалност Клинична психология.
По пътя към голямата си цел, тя преминава през редица допълнителни обучения, участва в множество семинари и става почетен член на няколко дружества.
Към момента Виолета работи като клиничен психолог, част от екипа на Център по клинична психология, психоонкология и психосоматика в Аджибадем СитиКлиник – УМБАЛ Токуда, с ръководител д-р Маргарита Тарейн.
Но нейната най-голяма гордост е създаването на едно уютно и вдъхновяващо място, което се оказва симбиоза между работата, хобитата, целите и мечтите ѝ. А именно:

Холистичен център Al Samara body & mind
В Холистичен център Al Samara body & mind Виолета прави възможна срещата между западната медицина, такава, каквото я познаваме, и източните автентични методи на лечение.
Но как клиничен психолог и възпитаничка на точната наука психология разкрива екзотичната и философска страна на йогата?
Когато започва да се интересува от по-дълбокия смисъл на душата си, Виолета Ал Самара разбира, че всъщност:

„Древните индийци са били доста интелигентни хора и Йога е една много голяма наука, твърде свързана с Психологията. Просто казана и разпозната по различен начин, много по-различен от нашия, но и много свързан с нашия…“

И така, във Виолета живеят и функционират паралелно два свята, но с една обща мисия. А именно – да помага на хората в техните лични битки, депресивни състояния и психологически неразположения, било то чрез йога, психология, арт терапия, регресия, хипноза или хипнотерапия. Но…

Как да разберем кога имаме нужда именно от холистичен метод на лечение?
Изключително важно е да се придържаме към традиционната медицина и когато чувстваме някакво неразположение, да направим всичко възможно, за да разберем какви са неговите корени. Но това, което споделя Виолета, е, че:

„Ако има нещо, което ни боли, но то обаче е отхвърлено от медицината, тогава със сигурност означава, че е свързано с психиката ни. Много често ми се е случвало да дойдат и да ми кажат: „Боли ме корема, но няма причина, за да ме боли.“. Причина обаче има и боли. Боли, защото в стомаха, чисто психосоматично, се намират всъщност нашите страхове…“

Ако и вие усещате, че имате нужда да поговорите с някого и да получите подкрепа по пътя към справянето с проблемите, страховете и тревогите си, свържете се с Виолета Ал Самара!

Може да заявите консултация тук или на телефон: +359 893 956 575! А цялото интервю на Виолета Ал Самара в Брандовете на България, може да откриете тук.

Последвайте я и във FacebookInstagram и LinkedIn, защото животът всъщност е доста цветен, стига да има някой, който да ни покаже как да различаваме цветовете му!

 

Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри разглеждането му във Вашия браузър.